Zegarek męski – jaki wybrać?

Zegarki już dawno przestały być traktowane jako zwykłe narzędzie do pomiaru czasu. Oprócz tej oczywistej funkcji pełnią rolę eleganckiej ozdoby, gustownego dodatku, mogą wyrażać również osobowość i podkreślać styl właściciela. Szwajcarskie zegarki Tissot dla mężczyzn znajdujące się w bogatej kolekcji posiadają wszystkie wspomniane wcześniej zastosowania. W zależności od modelu będą pasować do oficjalnych strojów na uroczystości bądź spotkania biznesowe, na co dzień do modnego stylu casual czy do ubiorów sportowych podczas relaksu na świeżym powietrzu.

Jaki zegarek męski wybrać?

Jak wspomniano, wybór zegarka należy dostosować do okazji oraz stylu ubierania, jaki się preferuje. Generalnie są do dyspozycji trzy podstawowe typy zegarków: klasyczne, fashionowe oraz sportowe. Podział oczywiście nie jest ostry, modele z każdej z tych grup mogą występować w różnych zestawieniach, przybierając za każdym razem inny charakter.

Tissot – zegarki męskie klasyczne

Tradycje zegarmistrzowskie firmy Tissot sięgają 1853 roku, dlatego nie dziwi, że zegarki tej marki cechuje wysoka klasa, styl, precyzja i jakość wykonania.

W grupie klasycznych modeli Tissot panuje ogromna różnorodność. Do wyboru są zegarki mechaniczne i kwarcowe, na skórzanym pasku i na bransolecie, okrągłe i kwadratowe, ze zróżnicowaną kolorystyką tarcz oraz kilkoma rozwiązaniami wskazania godziny: w postaci cyfr arabskich lub rzymskich, samych indeksów lub łączących indeksy z cyframi. Wskazówki jak i oznaczenia godzin również występują w kilku barwach, znakomicie harmonizując z pozostałymi elementami czasomierza. Funkcjonalność może ograniczać się jedynie do wskazywania czasu, ale może być również rozszerzona o wskazanie daty czy chronometr.

Do grupy klasycznej należą kolekcje Classic, Tradiotion, Gold i Heritage (Dziedzictwo). Szczególnie ta ostatnia zalicza się do najbardziej prestiżowych, nawiązując do tradycyjnych linii marki oraz jej niepowtarzalnego wzornictwa. Jakość i wytrzymałość jest gwarantowana dzięki użyciu wysokiej klasy materiałów, w tym nierdzewnej stali antyalergicznej i odpornego na zarysowania szafirowego szkła.

Z kolei kolekcja Gold charakteryzuje się kopertą wykonaną ze złota. Jest to linia zegarków subtelnych, o niezwykłej prostocie i elegancji. Kolekcje Classic i Tradition zaś to propozycja oparta na różnorodności, zarówno zastosowań (do strojów wizytowych, jak i casualowych), wyglądu i wyposażenia, jak i ceny.

Tissot – zegarki fashionowe

Zegarki fashionowe, to inaczej mówiąc czasomierze na każdą okazję. Pasują do większości strojów, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, a także do strojów sportowych. Tutaj również będzie bogaty wybór wyposażenia i wzornictwa oraz użytych materiałów, przy czym częściej spotkamy sportowe dodatki jak chronometr.

Zegarki z tej grupy można znaleźć w kilku kolekcjach Tissot, jak chociażby w PR100 czy w PRC 200. Ta druga oferuje naprawdę bogatą gamę możliwości – proste, ale solidne mechanizmy kwarcowe, bardziej prestiżowe mechanizmy automatyczne, skórzane i gumowe paski oraz stalowe bransolety, a przede wszystkim bardzo nowoczesne wzornictwo.

Sportowa elegancja

Wśród męskich zegarków Tissot bogato reprezentowana jest grupa zegarków sportowych, które można wykorzystać podczas realizacji swoich sportowych pasji, ale jednocześnie stanowią niezwykle elegancki dodatek do każdego rodzaju stylizacji, nawet na oficjalne okazje.

Osobną linię tego typu czasomierzy stanowi kolekcja Tissot Seastar 1000. Bardzo wysoka klasa wodoszczelności (300 metrów) oraz ruchomy bezel pozycjonuje je jako zegarki dla nurków. Jednak wyszukane wzornictwo i bogate dodatki pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie, także do strojów wieczorowych.

Osobną grupę sportowych Tissotów tworzą zegarki z serii T-Race. Bez względu na zastosowany mechanizm charakteryzują się ponadczasowym i nowoczesnym sportowym wyglądem oraz ponadstandardową wytrzymałością, dzięki czemu idealnie sprawdzą się podczas każdej aktywności.

Tissot – męskie zegarki na każdą okazję

Męski zegarki Tissot to możliwość trafnego wyboru czasomierza na każdą okazję. Jakość, trwałość i przełamywanie konwencji to ich znak firmowy. Są dostępne w bogatej gamie modelowej i dobrych cenach w sklepach stacjonarnych, a także na stronie internetowej www.zegarmistrz.com.