Jaki alkohol wybrać na prezent dla mężczyzny?

Panowie również lubią być obdarowywani! Jaki zaś prezent sprawdzi się lepiej, niż butelka dobrej jakości trunku? Alkohol dla mężczyzny to prezent uniwersalny, zazwyczaj mile widziany i pożądany. Problem stanowi dobór odpowiedniego rodzaju dla konkretnej osoby. Dobrze, gdy zna się jej gust, jest to osoba bliska lub przynajmniej taka, z którą spędziło się niejedno przyjęcie. Wtedy łatwiej odgadnąć, jaka etykieta na butelce wywoła szczery uśmiech. Nie zawsze jednak jest taka możliwość. Czasem trzeba dać podarunek również tym, których zna się tylko z widzenia. Czym się kierować w takiej sytuacji? Jeśli chcesz wiedzieć, jak najlepiej wybrać dobry alkohol na prezent dla mężczyzny – koniecznie sprawdź dalszą część artykułu!

Jaki alkohol na prezent?

Mówiąc o alkoholach, najlepiej jest operować na konkretnych markach i realnych produktach. W związku z tym najłatwiej będzie posłużyć się ofertą konkretnego sklepu, który oferuje popularne i sprawdzone marki (tak, aby były łatwo dostępne i obecne w świadomości większości konsumentów). Niech za przykład posłuży znany sklep z alkoholami, który może pochwalić się dużym doświadczeniem na rynku – https://alkoholemajer.pl/. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem alkoholu na prezent, najpierw musisz zacząć od wyboru rodzaju trunku.

Elegancki alkohol na prezent

Najpopularniejsze gesty sympatii w kierunku mężczyzn to eleganckie alkohole klasy premium. Sprawdzą się w sytuacjach oficjalnych (np. dla szefa lub kontrahenta), ale także wtedy, gdy po prostu chce się dobrze wypaść, a nie zna się dokładnego gustu osoby obdarowywanej.

Najbardziej trafne mogą okazać się te z gatunku whisky i koniak, ulubieńcy męskich podniebień. W kwestii whisky zawsze zwracaj uwagę na wiek (najlepiej minimum 12 lat), a także pamiętaj, że najczęściej preferowane są single malt (nie blended). Taką whisky może być np. 15-letnia Glenlivet. Niemniej nie należy całkiem unikać tych z gatunku blended (mieszanej), ponieważ niektóre z tych whisky są bardzo aromatyczne i delikatne w smaku, choćby te z serii Johnnie Walker (m.in. budżetowa Black Label bądź ekskluzywna Blue Label).

Koniak jest kojarzony z prestiżem i wykwintnym stylem bycia. Wybierając jeden z tych produktów, możesz śmiało postawić na sprawdzone marki, takie jak Hennessy i Martell. Część koniaków może posiadać oznaczenie XO, są to koniaki, które długo dojrzewały (zwykle przynajmniej 10 lat).

Jeżeli zaś szukasz alkoholu na prezent dla mężczyzny, który ma mniej wymagający gust, nie wahaj się z zakupem popularnych trunków typu Jack Daniel’s lub Jim Beam. Są one znacznie tańsze, ale można czasem trafić na ciekawe wersje prezentowe (np. z dodatkowymi szklankami lub unikalnym opakowaniem).

Wina białe i czerowne

Równie eleganckie co whisky i koniak, natomiast trudniejsze w trafieniu w gust wybranej osoby. W oficjalnych sytuacjach zawsze możesz spróbować kupić czerwone lub białe wino wytrawne. Taki prezent jest po prostu elegancki, ale osoby, które naprawdę lubią pić wino – często mają bardzo sprecyzowane upodobania, więc nie zawsze się w nie wpasujesz.

Przy mniej formalnych chwilach np. prezent dla męża lub chłopaka możesz zakupić słodkie/półsłodkie wino. Pasują do deserów i jako aperitif, mogą być elementem miłych spotkań. Panie, które będą obecne przy otwarciu takiego wina – także chętniej wystawią kieliszek po dolewkę.

Alkohol na prezent dla mężczyzny – co jeszcze?

Czasem warto zaimprowizować, wybrać coś bardziej nieszablonowego. Na szczęście jest wiele gatunków alkoholi, zatem masz w czym wybierać! Poniżej ciekawe i niedrogie propozycje na dobry alkohol na prezent.

  • gin Bombay Sapphire
  • likier Cointreau
  • rum Havana Club
  • tequila Olmeca Gold

Masz już wybrany produkt?

Gdy zdecydujesz się na konkretny alkohol dla mężczyzny na prezent, pamiętaj o odpowiednim opakowaniu. Najprostsze są zwyczajne, podłużne torebki do tego przeznaczone. Warto dodać trochę słodyczy np. wysokiej jakości czekoladę. Niektórzy decydują się na kosze prezentowe (alkohol, kawa, przekąski etc.), ale często lepiej (i taniej) jest samemu skomponować dodatki. Szukając dobrego alkoholu dla mężczyzny, możesz posiłkować się doświadczeniami własnymi, jak i komentarzami znalezionymi w internecie. Obecnie łatwo znaleźć opinie, recenzje, a nawet całe filmiki poświęcone smakowaniu poszczególnych trunków, tak więc nie kupuj w ciemno. W artykule zostały przedstawione cenne propozycje, ale to Ty wybierasz i tylko Ty możesz ewentualnie znać gust odbiorcy podarunku.