Jak chronić telefon przed upadkiem?

Telefon komórkowy to jeden z tych przedmiotów, które towarzyszą ludziom niemal codziennie. Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez smartfona. Coraz rzadziej służy tylko do dzwonienia czy wysyłania smsów. Urządzenia kolejnych generacji są wyposażone w wysokiej jakości aparaty fotograficzne. To sprawia, że telefony są wykorzystywane do robienia zdjęć czy nagrywania filmików, choćby na popularny serwis Tik Tok. W takiej sytuacji nie trudno o wypadek i uszkodzenie smartfona. Jak zatem chronić telefon przed upadkiem?

Szkło hartowane na wyświetlacz

Szkło hartowane to jedna z pierwszych rzeczy, jaką kupuje posiadacz nowego telefonu. Szkło chroni ekran nie tylko przed rozbiciem, ale także przed drobnymi zarysowaniami. O te nietrudno szczególnie wtedy, kiedy telefon trafia do jednej kieszeni z kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami. W momencie upadku, szkło pęka bądź rozbija się w miejscu uderzenia. Wówczas należy wymienić je na nowe, ponieważ przestaje ono spełniać swoją funkcję.

Szkło hartowane – jakie wybrać?

Większość modeli telefonów posiada dedykowane szkło. Warto wybrać właśnie takie, ponieważ będzie ono idealnie pasować na wyświetlacz, co zapewni maksymalną ochronę w razie uderzenia czy upadku. Samodzielne docinanie szkła nie jest wskazane, ponieważ narusza jego strukturę, i nie działa już tak, jak powinno. Jeżeli nie jesteś pewien, czy sam poradzisz sobie z prawidłowym zamontowaniem szkła, możesz skorzystać z usług punktu, który prowadzi sprzedaż stacjonarną. Często zdarza się, że montaż szkła jest gratis dla klientów danego punktu. Pamiętaj, że tylko prawidłowo zamontowane szkło gwarantuje 100% ochronę wyświetlacza. Szkło hartowane można także zamontować na porysowany, a nawet rozbity wyświetlacz – ochronisz w ten sposób telefon przed dalszymi uszkodzeniami.

Etui – nie tylko jako dekoracja

Wybierając pokrowiec na telefon, większość osób kieruje się wyłącznie względami estetycznymi. Tymczasem w połączeniu ze szkłem hartowanym, etui zapewni kompleksową ochronę całego urządzenia. Podobnie, jak w przypadku szkła, także etui powinno być dopasowane do modelu telefonu. Niekoniecznie musisz decydować się na etui dedykowane przez producenta telefonu. Na rynku znajdziesz bogatą ofertę produktów tego rodzaju. Warto jednak zwracać uwagę na jakość wykonania, ponieważ bardzo niska cena może oznaczać kiepski produkt, który nie tylko nie ochroni telefonu, ale wręcz przyczyni się do uszkodzeń.

Pokrowiec na telefon – co warto wiedzieć?

Etui na telefon może być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i z prawdziwej skóry bądź drewna. Największą popularnością cieszą się pokrowce silikonowe lub z podobnych materiałów, ponieważ dzięki nim telefon nie ślizga się w dłoniach. Dodatkowo są miękkie, więc amortyzują urządzenie w momencie upadku. Wybierając takie etui, zwróć koniecznie uwagę, czy jest ono dedykowane dla Twojego modelu oraz czy nie rozciąga się za bardzo. Zbyt plastyczne etui może szybko przestać przylegać idealnie do telefonu. Dodatkowo etui powinno mieć wyższy rant od brzegów telefonu. To zapewni Twojemu urządzeniu dodatkową ochronę przy uderzeniu bądź upadku. Przy pomocy etui możesz odmienić wygląd telefonu, ale jeżeli nie masz na to ochoty, wybierz pokrowiec na telefon z serii crystal clear, czyli po prostu przeźroczyste.

Selfie stick, smycz na telefon – dla aktywnych

Smartfon uzbrojony w szkło i etui, można śmiało zabrać ze sobą w podróż czy używać podczas uprawiania sportu. W zależności od wybranej formy spędzania wolnego czasu, na rynku dostępne są dodatkowe akcesoria, które także ochronią telefon przed upadkiem. Fani podróży i robienia zdjęć, docenią smycz na telefon, dzięki której będę mogli mieć urządzenie cały czas pod ręką, czyli na szyi. Nie trzeba wówczas co chwilę sięgać do kieszeni czy torebki, aby zrobić zdjęcie. Jeżeli natomiast lubisz robić selfie, postaw na dobrej jakości selfie stick. Dzięki temu urządzeniu nie tylko uzyskasz lepszą perspektywę, ale także zabezpieczysz telefon przed przypadkowym wypadnięciem z Twojej ręki.