Wyjazd na narty z biurem podróży – czy warto?

Wraz z nastaniem jesieni zaczynasz powoli planować swój zimowy urlop, czyli najprawdopodobniej wyjazd narciarski. Planując wyjazd na narty zastanawiasz się, czy zorganizować taki wyjazd samodzielnie, czy też lepiej wybrać wyjazd w Alpy na narty z biurem podróży? Decydując się na narty z biurem podróży powierzasz jego całkowitą organizację osobom, które mają doświadczenie w organizacji tego typu imprez i się na tym doskonale znają. Możesz im zaufać, a Twoje wakacje z pewnością będą atrakcyjne, bezpieczne i pełne przygód! Będziesz mógł odpocząć i nie martwić się o organizację.

Kompleksowa organizacja wyjazdu

Ogromną zaletą organizacji wyjazdu na narty z biurem podróży jest fakt, że taki organizator zajmie się wszystkim kompleksowo. Najczęściej także zaproponuje Ci nie tylko podstawową wersję wyjazdu, ale także zaproponuje dodatkowe opcje warte Twojej uwagi. Może być to na przykład ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ma to szczególne znaczenie, gdy masz małe dzieci i choroba może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Bardzo często podczas samodzielnej organizacji wyjazdu (nie tylko na narty) rzadko kiedy masz możliwość odzyskać zaliczkę. W przypadku wyjazdu na narty z biurem, poza spakowaniem bagażu, kompletnie nic Cię nie obchodzi. Masz zapewniony transport, zakwaterowanie, posiłki karnety narciarskie, ubezpieczenie oraz wieczorne atrakcje integracyjne.

Niższe koszty

Wyjazdy na narty z biurem podróży bardzo często są znacznie tańsze niż wyjazdy, które mógłbyś zorganizować sam. Organizator wyjazdu, zazwyczaj ma wynegocjowane korzystniejsze warunki cenowe ze względu na ilość uczestników oraz stałą współpracę. Dzięki temu organizując wyjazd z biurem nie tylko możesz oszczędzić czas, ale także pieniądze, co dla wielu z pewnością ma bardzo duże znaczenie.

Oszczędność czasu

Podczas organizacji wyjazdu z biurem nie musisz zajmować się kwestiami związanymi z wyżywieniem, noclegiem, organizacją transportu oraz planowaniem atrakcji na przykład dla dzieci. Nie musisz także tracić mnóstwa czasu na poszukiwanie najlepszego zakwaterowania czy też rezerwowania samodzielnego biletów oraz skipassów.

Jest to istotne szczególnie wtedy, kiedy wybierasz się do państwa, którego języka nie znasz. To nie powód do wstydu, ludzie porozumiewają się na świecie milionami języków, nie musisz znać ich wszystkich! Nawet jeśli perfekcyjnie porozumiewasz się w języku angielskim, to niestety nie zawsze jest to gwarancją dogadania się w krajach nieanglojęzycznych, w który mówi jedynie w języku francuskim, niemieckim czy włoskim. To właśnie przestrzeń dla specjalistów, którzy pracują w biurach podróży i załatwią za Ciebie niezbędne formalności i komunikację.

Bezpieczeństwo dojazdu

Bardzo często, szczególnie zimą, wiele osób ma obawy przed podróżą własnym samochodem w góry. Tym bardziej w wysokie góry jakimi są na przykład Alpy. Organizacja transportu w tym przypadku może być problematyczna. W przypadku wyjazdu na narty z biurem, transport jest w pełni zorganizowany. Kierowcy zatrudniani przez organizatora wyjazdu na narty znają trasy, którymi się często poruszają. Poza tym, jeśli coś się zepsuje, to jest to problem biura podróży, a nie klienta. Jeśli zdarzyło Ci się sprowadzać swój popsuty samochód z trasy na lawecie, z pewnością przyznasz rację, że transport zorganizowany jest to zdecydowanie jeden z największych plusów zorganizowanego wyjazdu.

Wyżywienie

Podczas wyjazdu z biurem podróży jeśli wykupisz opcję wyżywienia, nie musisz marnować czasu na zakupy i przygotowywanie śniadań, obiadów i kolacji. Możesz w całości poświęcić urlop na odpoczynek od codziennych obowiązków i skupić się na szusowaniu na nartach.

Atrakcje dodatkowe

Wyjazd zorganizowany przez biuro podróży daje także możliwość skorzystania z wielu atrakcji dodatkowych, takich jak: lokalne wycieczki, organizacja ogniska czy kuligu. Co więcej, organizacja niektórych atrakcji na własną rękę jest po prostu niemożliwa, ponieważ niektóre atrakcje są dostępne wyłącznie dla grup.

Podsumowując zalety korzystania z oferty wyjazdu z biurem podróży, możesz zadać sobie pytanie, kiedy najlepiej zorganizować wyjazd na narty samodzielnie. Na pewno samodzielna organizacja wyjazdu na narty w Polsce, będzie zdecydowanie bardziej korzystna finansowo. Znika bowiem problem językowy, jedziesz własnym autem i proces organizacyjny jest prostszy. Natomiast w przypadku wyjazdów na narty za granicę, warto skorzystać z oferty biura podróży.