Poziomica – rodzaje, zastosowanie

Przeprowadzanie pomiarów oraz kontroli poziomu konieczne jest nie tylko podczas gruntownego remontu czy budowy. Profesjonalne poziomice są stosowane głównie w przemyśle. Sprawdzą się zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i np. w warsztatach ślusarskich.

Poziomice w ofercie sklepu ARKOM

Sposób użycia poziomicy jest ściśle uzależniony od wybranego jej rodzaju. W sklepie narzędziowym ARKOM nie brakuje możliwości wyboru. W szerokiej ofercie znajdują się poziomice zarówno budowlane, jak i ramowe czy maszynowe. W analogowej wersji poziomic, wykorzystuje się działanie cieczy do ustalania poziomu. Profesjonalne poziomice maszynowe i ramowe to bardzo dokładne narzędzia, służące m.in. do ustawiania maszyn, czy przyrządów w zakładach przemysłowych. Dostępne są w różnych dokładnościach, od 0,5 mm do 0,02 mm. W sklepie ARKOM można znaleźć także elektroniczne wersje tego sprzętu. Do tej kategorii zaliczyć można także libelki. Te niewielkich rozmiarów narzędzia pomiarowe mogą pochwalić się imponującą dokładnością, o czym najlepiej świadczą opinie zadowolonych klientów na ich temat. W ofercie sklepu nie brakuje także nowoczesnych odmian poziomic, w tym maszynowych oraz ramowych. Przechodząc do danej podkategorii, można zapoznać się z pełnym przekrojem asortymentu.

Skuteczne pomiary z wygodną poziomicą

Poziomica jest niezbędnym elementem wyposażenia praktycznie każdego zakładu przemysłowego. Różne długości oraz dokładności tego narzędzia pozwolą na precyzyjne ustawienia sprzętów, co pozwoli przygotować je do pracy.

Oferta sklepu narzędziowego ARKOM rozszerzona została także o szeroki przekrój nowoczesnych poziomic elektronicznych, które przyspieszą pomiary, a także charakteryzują się lekką wagą i rozmiarem. Wszystkie produkty zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi obecnie wymogami. Dostępne przybory spełniają najwyższe standardy jakości, tym samym są doskonale przygotowane do przeprowadzania pomiarów.

Z poziomic można korzystać zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba skontrolowania prawidłowości przebiegu prac. Najlepiej robić to na bieżąco w miarę ich postępów. Takie działanie pozwala skutecznie zapobiec wystąpieniu dodatkowych komplikacji, których skutki mogłyby być fatalne. W opinii najlepszych fachowców to właśnie użycie poziomicy często pozwala uniknąć takiego rozwoju wydarzeń.