Palenie e-papierosów – jak zacząć?

Elektroniczne papierosy dostępne są na rynku nie od tak dawna. Jeszcze kilka lat temu można było mówić, że jest na nie moda, aczkolwiek ciągle pojawiają się nowe zamienniki tradycyjnych papierosów (jak np. gumy nikotynowe czy podgrzewacze tytoniu). Oczywiście jedną z ważniejszych kwestii, dla których e-papierosy podbiły serca użytkowników, jest to, że są zdrowsze niż tradycyjne. Elektroniczne zamienniki nie posiadają substancji smolistych, które najmocniej wpływają na uszkodzenie płuc. Jeśli szuka się jakiegoś zamiennika klasycznego palenia, to warto zastanowić się nad przejściem na elektroniczną wersję.

Jak zacząć z e-papierosem?

Na początek wyjaśnijmy sobie, czym jest e-papieros. To względnie małe urządzenie z baterią oraz pojemnikiem na ciecz. Wlany płyn (w skład którego głównie wchodzą glikol, glicerol, nikotyna i aromaty smakowe), dzięki energii elektrycznej zostaje odparowany i w takiej postaci jest wdychany przez palacza. Jedną z istotnych różnic między paleniem tradycyjnych papierosów a elektronicznych zamienników może być to, że większość e-papierosów wymusza na nas wdychanie dymu bezpośrednio do płuc, gdzie w przypadku zwykłych papierosów pierw nabierało się go w usta.

Rodzaje e-papierosów

Zanim podejmiemy decyzję o kupnie zestawu startowego, musimy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od naszego papierosa. Jeśli zależy nam na tym, by był mały, poręczny i łatwy do schowania to z pewnością nie weźmiemy na zestaw startowy boxa. Natomiast jeśli zastanawiamy się nad czymś, co produkuje nam większy dym, to nie skupimy się nad modelami penów. Bardzo popularne obecnie są pody – malutkie papierosy posiadające czujnik, które uruchamia się tylko w momencie zaciągania. Różnicą między nimi a klasycznymi e-papierosami jest fakt, że nie wlewamy do nich cieczy, tylko wymieniamy cały kartridż. Prócz tego zważywszy na ich małe rozmiary, wytwarzają drobną ilość dymu, co może być przydatne dla osób, które chcą palić w samochodzie albo w zamkniętym pomieszczeniu. Jednym z tego typu e-papierosów jest VOOPOO V.THRU Pro.

Jeśli natomiast oczekujemy czegoś większego, co będzie dawać nam możliwość modyfikacji niektórych parametrów, to warto skupić się nad modami. Są dobrym zestawem startowym, gdyż w miarę przyzwyczajenia możemy modyfikować w nich niektóre parametry, jak prąd, moc i wolty. Im dłużej interesujemy się vapowaniem, tym mała moc produkcji dymu nie będzie nas satysfakcjonować, wystarczy kilka kliknięć na obudowie, gdzie vape chip ustawi się według naszych upodobań. Dla przykładu można zastanowić się w tym wypadku nad zakupieniem modelu VOOPOO Argus GT. Dobrym zamiennikiem boxa jest squonk – działają podobnie jak boxy, aczkolwiek są dobrym rozwiązaniem dla zapominalskich lub leniwych, którzy nie chcą ze sobą w każdą podróż pakować kilka buteleczek olejków. Squonk ma to do siebie, że posiada wbudowaną butelkę z cieczą, która wlewa się do zbiornika samoistnie po ściśnięciu (i tutaj można zastanowić się nad modelem, takim jak Requiem BF).

Jaki e-papieros na początek?

Duży wybór z pewnością powoduje zawrót głowy i ciężko jest wybrać konkretny typ. Jeśli dalej nie masz pewności, czego oczekujesz od papierosa, warto zastanowić się nad pod tankiem pokroju Eleaf iJust czy SMOK Evian Stick. Jest to urządzenie większe od klasycznego poda z mocą nieco mniejszą niż typowe boxy. Nie musisz zastanawiać się nad ustawianiem parametrów – jedyne co zostaje Ci do zrobienia, to uzupełnienie atomizera, włożenie akumulatora i vape’owanie. Jest to jeden z najlepszych vape zestawów startowych.

Mimo wszystko dalej nie możesz się zdecydować? Może gotowe zestawy startowe vape na stronie ismoking.pl pomogą Ci podjąć decyzję. Różne typy e-papierosów w zestawach z olejkami, a do tego zniżki i promocje to coś, co może z pewnością dużo pomóc przy finalnym zakupie.