Kreatywny prezent dla przyjaciela – czyli jaki?

W ciągu roku okazji do obdarowywania się prezentami jest wiele. Wzajemne wymienianie się podarunkami jest sposobem wyrażania uczuć. Nawet z pozoru skromny, niewielki prezent może sprawić drugiej osobie bardzo dużo przyjemności oraz nieść ze sobą nawiązanie do wspólnych wspomnień.

Co jeżeli obdarowywaną osobą jest najlepszy przyjaciel? Prezent dla niego musi być naprawdę wyjątkowy, ponieważ prawdziwa przyjaźń nie zdarza się aż tak często. Dlatego też należy ją starannie pielęgnować pod każdym kątem. Niepowtarzalny prezent jest gwarancją oryginalności i pojawienia się podekscytowania na twarzy obdarowywanej osoby.

Urodziny, imieniny, sukces zawodowy czy prywatny są idealnymi pretekstami do wspólnego świętowania. Ważne jest jednak to, aby pomysł na prezent dla przyjaciela był stosowny do okoliczności. Nie chcesz wprowadzić go w zakłopotanie lub zepsuć panującej na imprezie atmosfery.

Elegancki prezent

Jeżeli Twój przyjaciel ze względów zawodowych lub zamiłowania do elegancji często nosi koszule lub garnitury, to idealnym prezentem dla niego będą różnego rodzaju akcesoria, jak spinki do mankietów, krawaty, muchy czy paski. W tym przypadku należy jednak pamiętać o preferencjach przyjaciela zarówno pod kątem kolorystyki, jak i stylu dodatków. Dobrym pomysłem jest także portfel skórzany. Będzie on gustownym, a zarazem funkcjonalnym prezentem, który z pewnością przyda się na co dzień.

Zabawny prezent 

Jeżeli Twoja bratnia dusza jest uważana za osobę bardzo zabawną, towarzyską czy lubiącą różnego rodzaju gadżety, to idealnym kreatywnym prezentem dla przyjaciela będzie wykonanie go własnoręcznie lub zamówienie personalizowanego podarku.

W przypadku, gdy Twój przyjaciel jest osobą sentymentalną, lubiącą zachowywać pamiątki to dobrym pomysłem będzie zrobienie dla niego albumu ze zdjęciami ze wspólnych przygód. Inną propozycją jest grawerowane nosidło na piwo, na którym można umieścić jego imię oraz swój własny napis. Oryginalnymi prezentami dla przyjaciela będą również szklanka z własnym napisem, kartka urodzinowa XXL z wizerunkiem solenizanta czy przenośna lodówka dla miłośnika wędkarstwa lub biwakowania.

Niepowtarzalny, ekstremalny prezent

W przypadku, gdy Twój przyjaciel jest miłośnikiem adrenaliny oraz ekstremalnych przygód, idealnym prezentem będzie sprawienie mu doświadczenia, którego nie zapomni do końca życia. Zarówno w internecie, jak i w wielu miejscach stacjonarnych można zakupić różnego rodzaju wrażenia. Jednym z nich jest jazda Ferrari po torze lub ulicami miasta. Możliwość prowadzenia samochodu o mocy 400 KM będzie idealnym prezentem dla przyjaciela, który interesuje się motoryzacją, wyścigami samochodowymi lub po prostu lubi zastrzyki adrenaliny. Inne wyjątkowe podarunki stanowią skok na bungee, lot paralotnią bądź motolotnią, a także off-road. Ostatnia z propozycji obejmuje jazdę Monster Truckiem, Jeepem czy Buggy. Tego rodzaju atrakcja z pewnością zapadnie Twojemu przyjacielowi w pamięci i przyniesie mu wiele szczęścia. 

Praktyczny prezent

Jeśli Twój przyjaciel lubi majsterkować, kolekcjonuje modele samochodów, Lego, płyty winylowe czy rzadkie alkohole, to pomysł na prezent masz praktycznie pod nosem. Dla majsterkowicza idealnym podarkiem będzie zestaw narzędzi, opcjonalnie z personalizowanym grawerem na skrzynce lub poszczególnych elementach. Jeżeli Twój przyjaciel jest kolekcjonerem, to dopełnienie gabloty z jego zdobyczami to doskonałe rozwiązanie. W przypadku posiadania przez niego kolekcji płyt winylowych bardzo trafionym pomysłem może okazać się płyta ulubionego zespołu obdarowywanej osoby lub z playlistą kojarzącą się ze wspólnymi wspomnieniami. 

Wybierając prezent dla przyjaciela, powinieneś kierować się głównie swoją intuicją. Jest ona bowiem najlepszym przewodnikiem w tego rodzaju więzi. Nikt nie zna lepiej Twojego najlepszego przyjaciela niż Ty sam. Dlatego też ważne jest to, aby obdarować go czymś, co przyniesie mu radość, zostanie zapamiętane na dłużej oraz zapewni mu niezapomniane wspomnienia.