Jaką sukienkę wybrać na wesele?

Każda kobieta poszukuje idealnej sukienki na wesele, dzięki której będzie wyglądała świetnie i czuła się dobrze podczas przyjęcia. Znalezienie tej jedynej kreacji spełniającej wszelkie wymagania nie jest wcale łatwym zadaniem. Jaka sukienka na wesele będzie najbardziej odpowiednia? Idealna kreacja musi mieć właściwy kolor i krój, a także powinna być zgodna ze ślubnym dress codem.

 

Dress code – czyli przestrzegaj zasad dotyczących ubioru

 

Czasem bywa tak, że w otrzymanym zaproszeniu dostaniesz wskazówki co do tego, jak należy się ubrać. Najczęściej, kiedy państwo młodzi umieszczają taką informację, wiąże się ona z tym, że przyjęcie jest bardzo wystawne, dlatego ubiór musi być do niego dopasowany. Na takich weselach można spotkać panów ubranych nie tylko w garnitury, ale także i smokingi. A co mogą założyć panie? Otóż kobiety powinny wówczas postawić na suknie wieczorowe – np.. takie które odsłaniają ramiona. Jak najbardziej wskazane jest, aby w takiej sytuacji kreacje sięgały aż do ziemi. Jaka sukienka na wesele w tym stylu będzie odpowiednia?

Sprawdzą się wszystkie kreacje sięgające za kolano. Wybierając sukienkę na tego typu wesele, postaw przede wszystkim na wysoką jakość materiałów – dobrze sprawdzą się np. jedwab, aksamit czy żorżeta. Wyznaczenie konkretnego dress code’u to jednak rzadkość i nieczęsto spotkać się można z taką sytuacją w przypadku polskich wesel. Z tego względu najlepiej samemu zapoznać się ze wszelkimi zasadami, które dotyczą weselnych strojów. Przede wszystkim zastanów się, co będzie pasowało do konkretnej sytuacji. Jeśli będzie to raczej bankiet,  powinnaś założyć sukienkę koktajlową. Z kolei, jeśli wybierasz się na wiejskie wesele, będziesz potrzebować wygodnej kreacji, pasującej do charakteru całej imprezy.

 

Sukienki na wesele muszą mieć odpowiedni fason

 

Dobranie odpowiedniej sukienki na wesele wcale nie jest łatwe. Trzeba wybrać odpowiedni kolor, fason i rozmiar – co często wymaga dużej wiedzy na temat własnej sylwetki. Obecnie wybór kreacji w sklepach jest ogromny i każda kobieta może dobrać sukienkę odpowiednio dopasowaną do figury. Przy dokonywaniu wyboru pamiętaj o tym, że nie liczy się tylko rozmiar, ale i krój. Musi on pasować do sylwetki, w innym przypadku będziesz po prostu źle się prezentować. Dlatego właśnie sukienki na wesele należy przymierzać osobiście, ponieważ coś, co wygląda dobrze na modelce lub manekinie, wcale nie musi współgrać z Twoją posturą.

Różnice w figurze, postawie i wzroście mogą powodować, że nie wszystkie sukienki będą odpowiednie dla każdego. Zasada ta działa także w drugą stronę. Jeżeli widzisz na wieszaku sukienkę, która Ci się nie podoba, to wcale nie oznacza to, że będzie na Tobie źle wyglądała – daj jej szansę i idź ją przymierzyć, może akurat będzie do Ciebie pasować. Może okazać się, że wyglądasz w niej dużo lepiej niż we wszystkich fasonach, które mierzyłaś do tej pory. Wybierając sukienki weselne, warto sprawdzić kilka opcji, najlepiej skrajnie różnych – tak aby mieć porównanie i móc wybierać spośród co najmniej kilku propozycji.

 

Tych kreacji unikaj!

 

A jaka sukienka na wesele będzie w stu procentach złym wyborem? Przede wszystkim musisz zrezygnować ze wszelkich odcieni bieli, ecru i beżu – są to kolory, które w tym dniu zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Wyjątek może stanowić tu sytuacja, w której panna młoda poprosi np. o założenie beżowych sukienek. Sytuacje takie często zdarzają się, kiedy para młoda chce podkreślić na uroczystości obecność rodziców – wówczas mamy proszone są o to, aby założyły coś w odcieniu ecru lub złamanej bieli. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdyż te kreacje zwykle znacznie różnią się fasonem od sukni, którą ma na sobie panna młoda. Oprócz bieli wystrzegaj się także zbyt wyzywających ubrań. Głębokie dekolty i mini spódniczki również nie są dobrze widziane na weselnych przyjęciach. Postaraj się podkreślić doniosłość tego wydarzenia i wybierając sukienkę na wesele, postaw przede wszystkim na klasyczną elegancję i wygodę, a z pewnością będziesz czuła się stosownie ubrana.