Jak wypożyczyć samochód? Instrukcja krok po kroku

Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wypożyczania samochodu?

  • Sprawdź dokładnie warunki rezerwacji. Można to porównać do czytania umowy w banku przed jej podpisaniem. Sprawdzaj wszystkie rzeczy pisane ,,drobnym drukiem”. Sprawdź, jaki jest dzienny limit kilometrów, czy samochód może prowadzić inny kierowca, w jakim stanie powinieneś zwrócić auto – z pełnym czy pustym bakiem, czy odbierzesz je przy terminalu, a może gdzieś w mieście?
  • Sprawdź, jak liczona jest doba wypożyczenia. Jeśli miniesz się z godzinami ustalonymi przez firmę, z której wypożyczasz samochód, możesz zapłacić za kolejny dzień.
  • W niektórych wypożyczalniach przestrzegany jest warunek minimalnego wieku kierowcy(np. 21 lat).
  • Przed wypożyczeniem samochodu weź pod uwagę warunki anulowania rezerwacji. Niektóre firmy w takim wypadku żądają nawet 100% wcześniej uzgodnionej kwoty.
  • W przypadku otrzymania mandatu, postaraj się uiścić opłatę od razu. Jeśli wypożyczalna będzie pośrednikiem, może policzyć sobie niemałe pieniądze za opłatę manipulacyjną.

 

Jakich dokumentów potrzebujesz?

 

Musisz mieć przede wszystkim prawo jazdy. Upewnij się, czy nie jest Ci potrzebne międzynarodowy dokument. Nawet, jeśli płacisz telefonem, miej przy sobie kartę płatniczą. Ważne, żeby była wystawiona na głównego kierowcę wypożyczanego samochodu. Pamiętaj o zabraniu vouchera, który potwierdza rezerwacje pojazdu. Zdecydowanie najważniejszym dokumentem, który powinieneś mieć przy sobie, jest dowód tożsamości. W niektórych przypadkach nawet to może nie wystarczyć, nieraz będziesz potrzebował dokumentu potwierdzającego Twój adres zamieszkania. Zdecydowana większość wypożyczali przyjmuje płatność tylko kartą kredytową, zatem upewnij się, że na pewno masz ją przy sobie. Jak wypożyczyć samochód bez karty kredytowej? Niektóre firmy dopuszczają możliwość złożenia depozytu.

 

Jak tanio wypożyczyć samochód?

 

Jak wypożyczyć samochód tak, aby się to opłacało? Oto kilka wskazówek:

  • Zrób przed wyjazdem dobry research. Sprawdź, jakie firmy masz do wyboru i jakie możesz wynająć modele samochodów.
  • Przed wypożyczeniem auta przeczytaj opinie innych użytkowników na temat danej wypożyczalni. Dzięki temu przekonasz się, czy firma faktycznie jest uczciwa oraz czy samochody, które udostępnia, są w odpowiednim stanie.
  • Zarezerwuj auto online! Jest to o wiele bardziej wygodna opcja i pozwala Ci swobodnie porównać oferty różnych wypożyczalni.
  • Zarezerwuj samochód w czasie pracy danego zakładu. Jeśli zrobisz to w późnych godzinach, Twoja rezerwacja może zniknąć.
  • Postaraj się unikać zmiany wyboru samochodu przed samym wyjazdem. Im bliżej terminu, tym droższe będą inne opcje oraz mniejszy wybór.

Jeśli nie wiesz, z jakiej oferty skorzystać, zajrzyj na stronę https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/ – Car For You to zdecydowanie jedna z wypożyczalni godnych polecenia.

 

Opłaty dodatkowe, z którymi możesz się spotkać

 

Dodatkowe opłaty mogą wynikać z Twojej nieuwagi lub niewiedzy. Jeśli nie sprawdzisz, jak liczona jest doba wypożyczenia w danej firmie, możesz spotkać się z dodatkową opłatą za rozpoczęcie kolejnej. Jeśli masz zamiar wybrać się za granicę, weź pod uwagę koszty związane z lotniskiem i podatkami. Zwróć uwagę, czy Twój wiek pokrywa się z wymogami wypożyczalni. Jeśli jesteś młodszy, niż chciałaby tego firma, możesz spotkać się z dodatkową opłatą (jeśli w ogóle będziesz mógł wypożyczyć pojazd). Jeśli masz zamiar wyjechać za granicę, uzgodnij z wypożyczalnią, czy wyraża na to zgodę. Firma może się nie zgodzić lub przeciwnie, ale naliczając niemałą opłatę. Chcesz ułatwić sobie podróż nawigacją? Przygotuj się na dopłatę nawet 10 EURO.

 

Czy muszę ubezpieczać samochód?

 

Tak. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemności, wykup ubezpieczenie od wkładu własnego. Nie chcesz doświadczyć sytuacji, w której oddasz samochód z jedną, ledwo zauważalną ryską, a przyjdzie Ci zapłacić rachunek jak za całą naprawę. W cenę wynajmu wchodzi również podstawowe ubezpieczenie AC (od uszkodzenia auta), OC (od odpowiedzialności cywilnej) i TP (ubezpieczenie od kradzieży). Rozważ też zakup ubezpieczenia, kiedy rezerwujesz auto przez internet. Będziesz mógł skorzystać z porównywarki internetowej i zminimalizujesz koszty. Czy można obejść się bez ubezpieczenia? Tak, ale pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność.