Dlaczego lakier hybrydowy nie wygląda ładnie?

Lakiery hybrydowe są obecnie najczęściej wykorzystywane do zdobienia paznokci. Kobiety cenią je za piękne kolory, blask i trwałość. Niektóre panie narzekają, że trwałość lakieru hybrydowego jest jedynie bajką, gdyż wytrzymuje on na ich paznokciach jedynie kilka dni, a nie – zgodnie z obietnicami producentów – co najmniej 14. Problem nietrwałości manicure hybrydowego jest jednak prosty do rozwiązania. Poniżej wskazujemy na najczęstsze przyczyny szybkiego odchodzenia lakieru i sposoby na ich rozwiązanie.

Nierówna powierzchnia lakieru

W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, dobrej jakości lakiery hybrydowe poziomują się same. Nierówność lakieru – a tym samym jego późniejsza niższa trwałość – może wynikać jednak z kładzenia na paznokieć zbyt grubej jego warstwy za jednym razem. Warstwa lakieru hybrydowego położona na paznokieć powinna być jak najcieńsza. Dzięki czemu światło lampy będzie mogło równomiernie utwardzić cały preparat, a lakier będzie trzymał się na paznokciach dłużej.

Jeśli obawiasz się, że lakier nakładamy w cienkich warstwach nie będzie dawał zadowalającego efektu na paznokciach, wybieraj jedynie lakiery od sprawdzonych producentów. Te, które charakteryzują się lepszym napigmentowaniem. Znajdziesz przykłady takich na naszej stronie.

Marszczenie lakieru

Kolejnym bardzo częstym powodem niskiej trwałości manicure hybrydowego jest marszczenie lakieru. Przyczyną takiego zjawiska jest zbyt krótki czas naświetlania lub słaba lampa. Najczęściej obserwujemy takie zjawisko przy jasnych pastelowych kolorach lub przy kolorze białym i czarnym. Rozwiązania są proste. Jednym z nich jest wydłużenie czasu naświetlania – nawet o 100%. A jeśli to nie okaże się skuteczne, konieczna może być wymiana lampy na mocniejszą.

Bąbelki – dlaczego się pojawiają?

Bąbelki na powierzchni lakieru to efekt zbyt krótkiej ekspozycji poprzedniej warstwy na działanie lampy. Jeśli na Twoich paznokciach pojawiają się bąbelki przez które lakier szybciej schodzi z płytki, wydłuż czas ekspozycji kolejnych warstw na działanie lampy. Tutaj również, jeśli ta metoda okaże się mało skuteczna, zastanów się nad zakupem lepszej jakości urządzenia.

Paznokieć nie błyszczy

Matowe paznokcie są ostatnio popularnym trendem, lecz doskonale rozumiemy, że nie każdy lubi to co jest aktualnie modne. Jednym z atutów manicure hybrydowego jest piękny blask paznokcia, dzięki czemu wydaje się on zdrowszy, a manicure bardziej profesjonalny. Jeśli nie uzyskujemy efektu pożądanego blasku, to problemem może się okazać ponownie zbyt krótki czas naświetlania poszczególnych warstw. Wydłuż dwukrotnie czas ekspozycji na działanie lampy UV i sprawdź, czy uzyskasz pożądany efekt. Innym powodem, dla którego może pojawić się brak świecenia jest zbyt szybkie przetarcie warstwy dyspersyjnej cleanerem. Tutaj ponownie po aplikacji topu zalecamy cierpliwość i dłuższe naświetlanie. Dopiero po utwardzeniu lakieru należy chwycić na przeznaczony do płynu płatek i oczyścić paznokieć. Pamiętajmy również, aby odczekać nieco, aby płytka się schłodziła.