Od czego zależy cena wypożyczonego auta?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wynajem auta. Jest to świetna opcja, gdy nasz samochód wyląduje u mechanika, potrzebujemy pojazdu na dłuższy wyjazd lub chcemy wypróbować jazdę autem wyższej klasy. Jednak wiele osób zastanawia się, od czego uzależniona jest cena wypożyczonego pojazdu. Informację na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Wypożyczalnie aut w Gorlicach i innych miastach Polski – skąd różnice w cenach?

Chcesz wypożyczyć samochód i zastanawiasz się, dlaczego ten sam model dostępny jest w różnych cenach w zależności od wypożyczalni? Otóż należy pamiętać, że cenniki wypożyczalni są bardzo zróżnicowane. Wynika to z faktu, iż duże firmy działające na rynku od wielu lat są w stanie zaoferować wynajem w niższych cenach. Natomiast małe, nowe wypożyczalnie w Gorlicach i innych miastach, muszą nieco podwyższyć swoje stawki, aby nie być stratnym. Czy oznacza to, że lepszą opcją jest wybór znanej sieci wypożyczalni niż małej, lokalnej firmy? Niekoniecznie! Należy pamiętać, że nowo otwarte, nieduże przedsiębiorstwa wynajmujące auta, zwykle podchodzą do swoich klientów indywidualnie i zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. Ponadto najczęściej dysponują nową flotą i przykładają ogromną uwagę do stanu swoich aut. Dzięki temu, że mają niewiele pojazdów, mają sporo czasu, aby dopieścić je w każdym szczególe.

Od czego zależy cena wypożyczonego auta?

Zastanawiasz się, od czego zależna jest cena wypożyczonego auta. Otóż ma na nią wpływ wiele czynników m.in. typ i marka wynajmowanego pojazdu, jego wyposażenie oraz czas wynajmu. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, zrezygnuj z wypożyczania samochodów luksusowych czy sportowych. Wybierz pojazd miejski posiadający podstawowe wyposażenie. Jeśli jednak nie masz ograniczeń finansowych, postaw na ekskluzywne auto, wyposażone w innowacyjne rozwiązania.

Warto również pamiętać, że na im dłuższy czas wynajmu się decydujesz, tym niższa cena na dobę. Przed podpisaniem umowy, poproś specjalistę z wypożyczalni o przedstawienie najkorzystniejszej oferty dla Ciebie.

Wynajem aut – cena brutto czy netto?

Jeśli szukasz auta na wynajem i porównujesz oferty firm, sprawdź, czy podane zostały ceny netto, czy brutto. Pamiętaj, że do ceny netto trzeba doliczyć podatek VAT. Dlatego, jeśli kwota wynajmu pojazdu jest wyjątkowo niska, upewnij się, czy nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami. Niektóre wypożyczalnie aut specjalnie wpisują ceny netto, aby ich oferta wyróżniała się na tle konkurencji.

Czy ceny wynajmu aut rosną?

Czy ceny wynajmu aut cały czas utrzymują się na takim samym poziomie? Niekoniecznie. W okresie świątecznym i wakacyjnym, gdy popyt na tę usługę rośnie, koszt wypożyczenia pojazdu jest zwykle nieco większy. Z tego względu warto zarezerwować wynajem nawet kilka miesięcy wcześniej. Najrozsądniej zrezygnować z wynajmu pojazdu na ostatnią chwilę. Ponadto najlepiej znaleźć wypożyczalnię aut w Gorlicach lub innej miejscowości, która oferuje wynajem na przejrzystych warunkach, a ceny jej usług nie ulegają dużym wahaniom.