Jaki prezent dla dziecka w wieku szkolnym wybrać?

Wybór prezentu dla dziecka może być nie lada zagwozdką, biorąc pod uwagę ogrom asortymentu dziecięcego dostępnego na sklepowych półkach i w internecie w obecnych czasach. To właśnie różnoraki rodzaj zabawek, książek czy artykułów piśmienniczych przyprawia o zawrót głowy niejedną dorosłą osobę. Krąg poszukiwań konkretnego akcesorium dziecięcego może znacznie się zawęzić, jeśli upominek, jaki planujesz kupić dla wybranego dziecka czy nastolatka, będzie spełniał zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Wówczas najlepiej jest szukać takich przedmiotów w kategoriach szkolnych. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na prezent dla dziecka w wieku szkolnym, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Zestaw notesów i zeszytów z ulubionym motywem

W etapie wczesnoszkolnym bądź tym nieco starszym, prawie każdy uczeń posiada ulubionych bohaterów filmowych i wirtualnych. W związku z tym, dobrym prezentem dla dziecka rozpoczynającego nowy rok szkolny, będzie obdarowanie go zestawem zeszytów z ulubionym motywem bajkowym. Z pewnością taki upominek będzie bardzo miło przyjęty przez młodego adepta.

Bidon z własnym nadrukiem

Szkoła to nie tylko zeszyty, artykuły piśmiennicze czy książki. To właśnie w jej murach uczeń spędza większość czasu. W związku z tym wyposażenie podopiecznego szkoły nie będzie ograniczać się wyłącznie do niezbędnych akcesoriów ułatwiających naukę. Będzie się składać zarówno z worka na obuwie, śniadaniówki czy bidonu. Niektóre z nich w codziennym uczniowskim szale mogą się zagubić, a oznaczenie ich jest czasem niemożliwe. Dlatego bardzo dobrym pomysłem na prezent będzie zakup spersonalizowanego bidonu, który ułatw, i dzięki wyrytej nazwie na nim, poszukiwania go, jeśli się kiedykolwiek zagubi. Bidon z własnym nadrukiem (zawierającym imię lub wybrany cytat), będzie praktycznym i oryginalnym prezentem dla każdego roztargnionego ucznia.

Organizer ułatwiający naukę

Czas szkoły to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Niestety niewłaściwa organizacja uczniów, może zniechęcić ich do nauki. By temu zapobiec, warto obdarować nastolatka organizerem, w którym będzie przechowywał najważniejsze przyrządy do pisania i akcesoria niezbędne do wykonywania wielu zadań matematycznych, jak cyrkiel, ekierka czy linijka. Przedmiot ten zdecydowanie ułatwi zarówno temu starszemu, jak i młodszemu poszukiwanie potrzebnych przyrządów do odrabiania lekcji, bez konieczności żmudnego i długiego przeszukiwania szuflad.

Zakładka z drewna do książek

Uczeń niezależne, w jakim jest wieku, ma ciągły kontakt z literaturą. Nie chodzi tu o same podręczniki czy ćwiczeniówki, ale obowiązkowe lektury. Nie każdy jednak jest zapalonym czytelnikiem i analizowanie danej książki może być dla niego prawdziwą katorgą. By ułatwić i uprzyjemnić mu tę czynność, możesz obdarować go odporną na zniszczenia, drewnianą zakładką do książek z zabawnym cytatem czy obrazkiem.

Kubek z motywującym hasłem

Kubek jest jednym z częściej wybieranych upominków na różne okazje. Nie inaczej jest w przypadku, kiedy nie ma się żadnego pomysłu, jakim prezentem można obdarować ucznia. Mimo że jest to upominek dość banalny, znalezienie takiego, który będzie wyrażał motywacyjną myśl lub cytat nawiązujący do nauki, z pewnością ucieszy młodego adepta. Ważne jest, by przy wyborze ów kubka, kierować się poczuciem humoru, a nie prostymi, sztywnymi hasłami. Właściwie dobrane akcesorium z dobrym, chwytliwym tekstem, może być delikatnym i czułym wsparciem w trakcie kryzysu podczas ciągłego wkuwania.