Jak dbać o rozjaśniane włosy?
Rozjaśnianie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który wykonuje się zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w warunkach domowych. Dzięki niemu możesz osiągnąć swój wymarzony kolor, zaczynając od ciemnego blondu przez średni, złoty odcień aż do platyny. Każdy z tych odcieni już od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością, jednak każdy, kto chociaż raz skusił się na rozjaśnianie, wie, że włosy po takim zabiegu są szczególnie wymagające i potrzebują wzmożonej uwagi. Jak pielęgnować rozjaśniane włosy? W jakie produkty do włosów warto się zaopatrzyć i jak ich używać?
Nawilżanie rozjaśnianych włosów
Rozjaśniane włosy są podatne na suchość, więc należy pamiętać o regularnym nawilżaniu. To właśnie dzięki produktom nawilżającym włosy są gładkie, miękkie i mają objętość. Jeśli nie będziesz systematycznie stosować odżywek lub masek, pasma staną się szorstkie i suche, dlatego też warto dostarczać im starannie dobranych składników. Jak nawilżyć rozjaśniane włosy? Można postawić na gotowe produkty, które bazują na takich składnikach jak gliceryna, niacynamid, kwas hialuronowy, betaina, pantenol, miód czy aloes. Pamiętaj, że bardzo pomocne mogą być także domowe maski i odżywki. Do ich przygotowania, oprócz miodu czy aloesu, możesz także użyć siemienia lnianego, a także skrobi lub mąki ziemniaczanej. Musisz jednak mieć na uwadze, że nawilżenie trzeba domknąć emolientem, czyli np. olejem. Może to być olej kokosowy, lniany, arganowy czy z czarnuszki. W sklepach można znaleźć wiele różnych olejów, które doskonale sprawdzą się do przygotowywania domowych masek i odżywek. Olej najlepiej jest dopasować do porowatości włosów. Niektóre oleje, np. kokosowy. mogą puszyć wysoko lub średnioporowate włosy.
Jak dbać o rozjaśniane włosy, aby mieć błyszczące i miękkie pasma? Warto pamiętać, że dodawanie oleju do maski nie jest jednak jedynym sposobem na wykorzystanie go w pielęgnacji. Można go stosować również solo do olejowania włosów. Wystarczy nałożyć niewielką ilość wybranego przez siebie oleju na kilka godzin. Po upłynięciu określonego czasu włosy należy umyć, a olej zemulgować za pomocą odżywki. Regularne olejowanie sprawia, że stają się one miękkie, elastyczne i błyszczące. Zastanawiasz się, jak odżywić rozjaśnione włosy i nadać im zdrowego wyglądu? W ich pielęgnacji niezwykle przydatne są także kosmetyki, zawierające proteiny. Mogą one być zarówno pochodzenia zwierzęcego, np. keratyna, żelatyna, mleko, jak i roślinnego, np. spirulina czy fitokeratyna. Produkty z proteinami pomagają przywrócić im zdrowy wygląd. Potrafią też wypełnić mikroubytki, które powstają w wyniku różnych uszkodzeń. Pamiętaj, że proteiny lepiej wchłaniają się we włosy pod wpływem ciepła, więc po nałożeniu maski proteinowej dobrze jest założyć na głowę czepek i ogrzać go za pomocą suszarki lub założyć czapkę.
Rozjaśniane włosy – jak pielęgnować?
W pielęgnacji rozjaśnianych włosów bardzo ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków, które pomogą Ci zachować kolor. Jeśli nie będziesz o nie dbać, mogą wtedy żółknąć lub przybierać inne, niepożądane odcienie. Jak dbać o rozjaśniane włosy, aby zachować wymarzony kolor? Jeśli zależy Ci na chłodnych kolorach, musisz pamiętać o regularnym stosowaniu fioletowych lub srebrnych szamponów. To właśnie one niwelują ciepłe odcienie i sprawiają, że można się cieszyć platynowym kolorem. Oprócz pielęgnacji warto również pamiętać o odpowiednim układaniu. Rozjaśnione kosmyki są dużo bardziej podatne na zniszczenia, dlatego dobrze jest ograniczyć stylizowanie na ciepło lub całkowicie z niego zrezygnować. Jeśli jednak nie masz wyjścia, musisz pamiętać o stosowaniu sprayów termoochronnych. Bardzo ważne jest także regularne podcinanie włosów. Zniszczone końcówki sprawiają, że nasze kosmyki zaczynają się kruszyć i wypadać, przez co mogą przestać rosnąć. W tym celu należy obserwować swoje włosy i sprawdzać, czy końcówki nie zaczynają się łamać lub rozdwajać.
Rozjaśnione włosy są bardzo wymagające, ale przy odpowiedniej pielęgnacji możesz cieszyć się pięknymi, błyszczącymi kosmykami.