Czy warto zlecić sprowadzenie auta z Niemiec?

Po polskich drogach porusza się coraz więcej aut sprowadzanych z Niemiec. Dotąd istnieje przekonanie, że pojazd od zachodnich sąsiadów będzie w znacznie lepszym stanie technicznym niż kupiony w Polsce. Faktem jest, że mieszkańcy niemieckich landów są pedantyczni, a tym samym dbałość o auto ma większe znaczenie. Przyjrzyjmy się czy warto sprowadzić auto z Niemiec, komu to zlecić oraz jak to zrobić.

Sprowadzenie auta z Niemiec – czy warto decydować się na ten krok?

Każdego roku ok. 40-50% sprowadzanych aut pochodzi od zachodnich sąsiadów. Polacy lubią używane niemieckie samochody. Dlaczego? Auta te cechują się solidnymi konstrukcjami oraz ciekawie prezentują się pod względem stylistycznym. Co ważne, w Polsce nie ma problemu z tym, aby w razie awarii dostać części do takiego auta, w tym również zamienników. Oczywiście, wraz z niemieckimi samochodami używanymi do Polski przyszło wiele mitów. Te najbardziej popularne to:

  • niemieckie pojazdy są praktycznie bezawaryjne,
  • właściciele niemieckich aut korzystają tylko z oryginalnych części i serwisują je tylko w ASO,
  • zawieszenie używanego niemieckiego auta jest w dużo lepszym stanie niż polskiego, ponieważ jeżdżą po drogach wysokiej jakości,
  • przeciętny Niemiec oszczędza swoje pojazdy, dlatego niski przebieg w 10-letnim samochodzie to norma.

Oczywiście, wiele takich mitów należy włożyć między bajki, ponieważ wszystko zależy od właściciela pojazdu. Mimo wszystko dużo łatwiej w Niemczech znaleźć auto z drugiej ręki w dobrej cenie.

Sprowadzenie samochodu z Niemiec – komu zlecić to zadanie?

Pytanie: „Jak sprowadzić samochód z Niemiec?” najczęściej pada wtedy, kiedy osoba jest już zdecydowana na zakup pojazdu od zachodnich sąsiadów. Możliwości, aby tego dokonać, są dwie. Pierwszą jest osobista wycieczka do Niemiec, szukanie wymarzonego samochodu na miejscu, a później jego zakup i przywóz (na lawecie lub na kołach) do Polski. Niestety, ten sposób ma swoje minusy. Jeśli zamierzasz osobiście sprowadzić auto zza granicy, musisz posługiwać się językiem i trochę znać się na motoryzacji, aby móc w choć w podstawowy sposób sprawdzić stan techniczny pojazdu. Osobnym tematem jest załatwienie reszty formalności.

Drugim sposobem na sprowadzanie auta z Niemiec jest powierzenie zadania firmom, które zajmują się tym na co dzień, a jednocześnie dbają o to, aby wyszukane auto było warte swojej ceny. Jednak komu to zlecić? Możesz wspomóc się znajomymi, jeśli masz taką możliwość lub zwrócić się do profesjonalistów. Tutaj zdecydowanie wyróżnia się autotesto.pl.

Jak sprowadzić auto dzięki firmie?

Sprowadzenie auta z Niemiec z autotesto.pl jest stosunkowo proste. Odwiedzając stronę portalu, musisz wypełnić formularz, w którym określisz, jaki model Cię interesuje. Specjaliści z firmy pomogą dobrać egzemplarz spełniający Twoje potrzeby. Autotesto.pl wyszukuje i sprawdza jakość interesującego auta. Jeśli zaproponowany samochód nie spełnia potrzeb, pracownik szuka dalej. Dostajesz wszelkie informacje na temat pojazdu, jego szczegółowy opis, zdjęcia oraz cenę.

Jeśli zaakceptujesz przedstawioną ofertę, autotesto.pl przygotuje dokumenty związane z rejestracją auta oraz zajmie się sprowadzeniem go do Polski. W momencie opłacenia faktury końcowej otrzymujesz wszystkie papiery, które umożliwią Ci przerejestrowanie samochodu. Zanim auto zostanie oddane do użytku, przechodzi gruntowną analizę pod względem technicznym oraz wizualnym. Zakupiony pojazd możesz odebrać osobiście lub poprosić o dostarczenie go pod wskazany adres.

Sprowadzenie auta z Niemiec – koszty

Jakie koszty trzeba ponieść przy sprowadzaniu auta z Niemiec?”. Tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Oprócz wartości samochodu należy pamiętać, że są jeszcze inne opłaty, jakie musisz uregulować. Wśród nich należy wymienić podatek akcyzowy, który jest uzależniony od pojemności silnika, tłumaczenie dokumentów czy przywóz auta. Pierwsza i ostatnia opłata często się różnią. O ile pojemność silnika jest oczywista, o tyle inny będzie koszt ściągnięcia auta z terenów blisko Francji, a inny z obszarów przy granicy z Polską. Warto zapytać o przybliżone koszty, jakie musisz ponieść, ściągając samochód z Niemiec i zapytać o dokładną wycenę.