Botox — działanie, efekty i zastosowanie

Wiele kobiet, ale również i mężczyzn dba o swój wygląd i chce wyglądać młodo, pomimo mijających lat. Obecny rozwój medycyny pozwala nie tylko na walkę z groźnymi chorobami, ale również na poprawienie swojej aparycji. Tak naprawdę, dzięki obecnym narzędziom i możliwościom można zmienić się diametralnie. Popularnym zabiegiem jest wstrzykiwanie botoksu. Najczęściej używany jest do powiększania ust lub do usuwania zmarszczek, zwłaszcza w okolicy oczu. Czym tak właściwie jest ten preparat i jak działa?

Co to jest botox?

Botox Warszawa to inaczej lek, który najczęściej stosowany jest przez kobiety w celu poprawienia swojego wyglądu i przywróceniu skórze młodego wyglądu. Botox stosowany jest głównie w medycynie estetycznej, która zajmuje się tego typu zabiegami upiększającymi. Można nawet powiedzieć, że jest to najbardziej popularna metoda odmładzająca. Taki preparat zawiera w sobie toksynę botulinową, niegdyś znaną jako jad kiełbasiany, dlatego substancja ta uważana jest za truciznę. Jednak w obecnych czasach znalazła ona swoje zastosowanie w medycynie, której zadaniem jest poprawienie pewnych mankamentów wyglądu, w tym np. redukcja zmarszczek.

Jak działa botox i jakie jest jego zastosowanie?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na ten zabieg, zastanawia się, jak działa botox. Jednak bardzo ważną kwestią jest także zastosowanie botoxu i kiedy zdecydować się na jego użycie. Preparat stosuje się do zabiegów, które związane są z funkcjonowaniem mięśni oraz nerwów. Dlatego też działanie botoxu polega głównie na tym, aby połączyć się trwale z płytką nerwowo-mięśniową oraz porazić skurcz mięśni. To z kolei prowadzi do rozluźnienia mięśnia. Zadaniem toksyny jest czasowe wygładzenie zmarszczek mimicznych. Co oznacza, że po zaaplikowaniu jej, skóra przestaje się w tym miejscu kurczyć i marszczyć. Botoks przede wszystkim działa punktowo, czyli w tym miejscu, w którym został wstrzyknięty. Działanie takiego zabiegu z czasem zaczyna słabnąć, wówczas można poddać się ponownemu zabiegowi. Kobiety, które podejmują się zabiegowi estetycznemu, wybierają najczęściej botoks ust lub botoks kurzych łapek. Wstrzykiwanie substancji do ust ma je odmłodzić, ale również znacznie powiększyć. Kształt ust się podnosi, a także poprawia, a to sprawia, że usta są o wiele pełniejsze. Kurze łapki często pojawiają się wokół oczu, jest to oczywiście zmarszczka mimiczna. Preparat wstrzykiwany jest w miejsce powstających zmarszczek. Zaleca się cztery, a nawet pięć jednostek botoksu z obu stron. Wiele osób często porównuje, jak skóra wygląda z botoksem przed i po zabiegu. Skóra po takiej ingerencji często jest, trochę obolała i zaczerwieniona, jednak preparat wchłania się szybko i efekty botoxu są widoczne niemal od razu. Jeżeli ktoś chce pozbyć się zmarszczek, to musi oczywiście ten zabieg powtarzać co jakiś, określony czas. Dlatego, jeśli decydujesz się na ten krok, pamiętaj, że warto wybrać odpowiednią klinikę, która przeprowadzi procedurę poprawnie, dbając o wszelkie środki ostrożności, o Twoją wygodę oraz komfort. To ważne, ponieważ jest to ingerencja w Twój wygląd i w Twoje ciało, więc warto podjąć przemyślaną decyzje co do miejsca zabiegu.

Botox w Warszawie

Forever Young, to klinika medycyny estetycznej, która oferuje wiele usług, w tym również zabieg z użyciem botoksu. Znajduje się w Warszawie, w której pracują sami najlepsi specjaliści. W Forever Young z pewnością spotkasz się z profesjonalnym przebiegiem całego procesu, a także będziesz mogła liczyć na fachowe porady. Oczywiście wszystkie ingerencje w urodę przeprowadzane są przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Możesz być pewna, że z gabinetu Forever Young wyjdziesz zadowolona. W razie wątpliwości i dodatkowych pytań klinika świadczy bezpłatne konsultacje. Zabieg z użyciem botoksu przebiega bardzo szybko i co najważniejsze, nie pozostawia żadnych skutków ubocznych. Wszystko odbywa się bezboleśnie, można odczuć jedynie niewielkie ukłucie. Klinika posiada bardzo atrakcyjną ofertę i przystępne ceny, a także cieszy się wysoką renomą oraz dobrymi opiniami.